Skip to content

KASED açılışına büyük ilgi

“Sanat herkes içindir” diyerek yola çıkan Kadın Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği, dernek binalarının açılışına büyük ilgi gösterildi.

YENİGÜN HABER – “Sanat herkes içindir” diyerek yola çıkan Kadın Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği (KASED) dernek binalarının açılışını yaptı. Açılışa, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Semra Güzel, Ebru Günay, Pero Dündar Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, Mezopotamya Dil ve Kültür Araştırma Derneği’nin (MED-DER) Yöneticileri ve çok sayıda kişi katıldı. Açılışın konuşmasını yapan Dernek Başkanı Devrim Demir, açılış nedenlerine değinerek, “Her çağda kadınların yazdıkları yok sayıldı. Kadınların sanatları hiçbir zaman kabul edilmedi. Hiçbir zaman unutulmasın kadınların sanatı yok sayılamaz. Şimdi kadınların sanatına sahip çıkma zamanıdır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Jin Ma ile ortak hazırladıkları bir konser dinletisi yapıldı. Katılımcılar müzik dinletisine zılgıt ve alkışlarıyla eşlik etti, halaylar çekti.